شیوه های پرداخت

شیوه های پرداخت فروشگاه اینترنتی ساینه معمولا به ۲ صورت اینترنتی و پرداخت در محل انجام می‌گیرد.

1. پرداخت اینترنتی

پرداخت اینترنتی در هنگام سفارش کالا و قبل از تحویل سفارش به شکل اینترنتی با ۲ روش در ساینه قابل انجام است:

درگاه پرداخت  اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی یک روش راحت، امن و مطمئن برای پرداخت مشتریان است. درگاه‌های پرداخت اینترنتی به سایت متصل می‌شوند و پس از ثبت سفارش مشتریان، با انتقال آن‌ها به صفحه پرداخت، عملیات پرداخت به راحتی انجام می‌شود.

 

درگاه پرداخت  اینترنتی

بازدیدکنندگان محترم فروشگاه اینترنتی ساینه می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. با کارت بانک‏‌هایی مانند ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کار آفرین امکان خرید اینترنتی خود را انجام دهند. برای پرداخت اینترنتی باید اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشید تا بعد از وارد کردن و تایید آن‌ها، عملیات پرداخت با موفقیت انجام گیرد:

  1. شماره 16 رقمی کارت

این شماره در تمامی کارت‌های بانک‏‌ها، روی کارت درج شده است.

  1. رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی باید از قبل رمز دوم  یا رمز خرید اینترنتی را برای کارت بانکی خود فعال کرده باشید.

رمز دوم با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود وارد می‌کنید، متفاوت است. برخی از بانک ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند، اما کارت اکثر بانک‏‌ها در هنگام تحویل کارت، رمز خرید اینترنتی ندارند که برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، باید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت مربوطه مراجعه کنید. بعد از وارد کردن کارت خود به بخش عملیات وارد شوید و رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، می‌توانید رمز اینترنتی موردنظر خود را انتخاب کنید.

  1. CVV2

کد CVV2 یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانکی نوشته شده است و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی به کار می‌رود. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد 3 رقمی است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی نیز 4 رقمی می‌باشد.

  1. تاریخ انقضاء

تاریخ انقضاء نیز روی بیشتر کارت‌های بانکی نوشته شده است. اگر روی کارت بانکی شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال برای انقضای کارت استفاده کنید.

 

 پرداخت در محل

شیوه های پرداخت فروشگاه ساینه

پرداخت در محل

به بازدیدکنندگان محترم توصیه می‌گردد برای تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با این وجود، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که می‌خواهند هزینه سفارش خود را در هنگام دریافت کالا پرداخت کنند، هزینه به هنگام تحویل گرفتن سفارش، به یکی از روش‌های زیر پرداخت می‌شود.

پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

تمامی ماموران تحویل سفارش آنلاین کالا دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) را همراه خود دارند، با استفاده از کارت‌‌های عضو شبکه شتاب می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل پرداخت خود را انجام داد.

 پرداخت نقدی در محل تحویل

برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که می‌خواهند هزینه سفارش خود را به صورت نقدی پرداخت کنند، امکان پرداخت نقدی در محل را نیز فراهم شده است.

 پرداخت کارت به کارت

مشتریانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه اینترنتی آنلاین کالا و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌های قید شده در این قسمت کارت به کارت کنند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه‌های ATM عابر بانک و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی ساینه به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و ساینه پیشنهاد می‌کند که از این روش برای پرداخت استفاده کنید.

نکات مهم:

  • اگر پرداخت سفارش از طریق روش اینترنتی انجام شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی را همراه خود داشته باشد.
  • توصیه ساینه به مشتریان گرامی این است که برای تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.
  • سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال شوند یا مبلغ آن‌ها بیشتر از سی میلیون ریال است، باید قبل از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی توسط خریدار تسویه شوند.