انواع قاشق و چنگال و کاربرد هر کدام

انواع قاشق و چنگال و کاربرد هر کدام

یکی از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه قاشق و چنگال و کارد است. انواع قاشق و چنگال و کارد برای سرو یا خوردن غذا، میوه، کیک و … وجود دارد. هر کدام از انواع قاشق و چنگال برای وظایف معینی طراحی شده‌اند و برای وعده‌های مشخصی مناسب می‌باشند. در کنار قاشق و چنگال، کارد نیز وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌آید. در این مطلب شما را با انواع قاشق و چنگال و کارد و همچنین کاربرد هر کدام آشنا می‌کنیم.

قاشق و چنگال چیست؟

نام دیگر قاشق، کفچه است که یک ابزار برای جابه‌جایی غذا و خوردن آن می‌باشد. در واقع با استفاده از قاشق می‌توان انواع غذاهای مایع، نیمه مایع، برنج و… را خورد. قاشق‌ها دارای انواع مختلفی هستند مانند قاشق غذاخوری، مرباخوری، چای خوری، سوپ خوری، ملاقه و… .  چنگال نیز وسیله‌ای است که دارای دسته و سه یا چهار دندانه دارد و برای خوردن غذاهایی مانند ماکارونی و… کاربرد دارد. به طور معمول جنس چنگال‌ها از فلز، پلاستیک و چوب می‌باشد. کاردها نیز نوعی وسیله برای آشپزی آسان است که انواع مختلفی دارند و هرکدام نیز دارای کاربرد خاص خود هستند و براساس نوک تیغه، لبه، خود تیغه، پاشنه چاقو، زبانه، دسته و…..دسته بندی و از هم جدا می‌شوند.

قاشق و چنگال چیست؟

چرا سرویس قاشق و چنگال بخریم؟

همه ما برای استفاده غذا‌های روزانه، قاشق و چنگال‌های دم دستی را به کار می‌بریم که می‌توانند ساده یا فانتزی باشند. اما به طور معمول هنگامی‌که چندین نفر مهمان داریم، از قاشق و چنگال‌هایی روی سفره یا میز استفاده می‌کنیم که یک‌دست باشند. بنابراین به جای اینکه چند دست قاشق و چنگال جداگانه خریداری کنیم، بهتر است یک سرویس کامل بخریم.

جدا از اینکه قاشق و چنگال در هر خانه  برای غذاخوری مهم است، طراحی قاشق و چنگال نیز به همان نسبت دارای اهمیت است. در فروشگاه اینترنتی ساینه انواع سرویس قاشق و چنگال در تعداد مختلف با طرح‌های متفاوت موجود است که می‌توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید.

انواع قاشق چنگال

در این بخش به انواع قاشق و چنگال و کارد خواهیم پرداخت که هر کدام را برایتان معرفی و به کاربرد هر کدام می‌پردازیم.

انواع قاشق و کاربرد آن‌ها

قاشق غذا خوری: قاشق غذا خوری یک مکمل برای چنگال غذاخوری است. قاشق و چنگال با هم به کار برده می‌شوند و در سرو انواع خوراک‌ها و غذاها دارای استفاده هستند.

قاشق سوپ خوری: دهنه ین مدل از قاشق‌ها  گود می‌باشد. گودی و گردی این قاشق‌ها نسبت به قاشق‌های غذاخوری بیشتر است اما به طور معمول دارای اندازه  کوچک‌تری هستند. از این نوع قاشق‌ها برای سرو انواع غذاهایی مانند سوپ و آش استفاده می‌گردد.

قاشق مخصوص چای یا قهوه: این قاشق‌ها در اصطلاح با عنوان قاشق چای خوری نیز شناخته می‌شوند. طراحی این قاشق‌ها به‌گونه‌ای است که دارای اندازه کوچک هستند و برای هم زدن چای از آن‌ها استفاده می‌شود. قاشق چای‌خوری در مقایسه با قاشق موکا بزرگ‌تر است و برای هم زدن چای، دمنوش، قهوه به سبک آمریکایی‌ها یا اروپایی‌ها، کاپوچینو، شربت‌های خانگی و هر نوشیدنی دیگری که در فنجان‌هایی بزرگ‌تر از قهوه سرو می‌شوند، کاربرد دارند.

قاشق مربا خوری: این نوع قاشق‌ها برای سرو انواع مربا به کار می‎روند. قاشق مرباخوری معمولا یک خمیدگی در میانه دسته دارد. این طراحی منحصر به فرد به این دلیل است که بتوان از آن در ظرف مربا به طرز صحیح استفاده کرد. از قاشق‌های مرباخوری می‌توان به عنوان پیمانه برای شیرینی‌پزی و کیک‌پزی استفاده نمود.

قاشق گریپ فروت: این نوع قاشق‌ها در سرویس‌هایی وجود دارند که قطعات کاملی دارند حتی می‌توان آن را به صورت تکی تهیه کرد. در نوک دهانه این قاشق دندانه‌هایی وجود دارد که به راحتی می‌تواند گوشت میوه را از هسته آن جدا کند.

 

انواع قاشق و کاربرد آن‌ها

قاشق دسر: سایز و شکل این قاشق بسیار شبیه به قاشق سوپ است و از قاشق چای‌خوری معمولا بزرگتر است. قسمت کاسه‌ای قاشق دسر بیضی، گود و کمی عریض است.

قاشق سرو خورشت: این نوع قاشق یکی دیگر از قاشق‌های سوپ خوری است که از قاشق سوپ‌خوری معمول کوچک‌تر است و قسمت کاسه‌ای شکل گردی دارد.

قاشق شربت: دسته قاشق شربت بلند و باریک است و قسمت کاسه‌ای آن بیضی شکل وکوچک می‌باشد. این نوع قاشق برای هم زدن نوشیدنی‌هایی که دارای ظرف بلندی هستند مانند میلک شیک‌ها و نوشیدنی‌هایی که در آن‌ها از یخ شناور استفاده می‌شود، بسیار مناسب است.

قاشق لاته: قاشقی است که دسته درازی دارد و از آن برای هم زدن نوشیدنی‌های بلند یا خوردن دسرهای بلند استفاده می‌شود.

سرورِ سالاد: این نوع قاشق ترکیبی از دو قاشق دندانه‌دار است که در برخی انواع از بالا به هم متصل شده‌اند و برای راحت‌تر کشیدن سالاد کاربرد دارد.

سرورِ کیک: این نوع قاشق دارای سرِ پهنی است که از آن برای انداختن زیر کیک و جدا کردن قطعه‌ای از آن مناسب است.

قاشق مخصوص بستنی: این نوع قاشق برای سرو و مصرف بستنی استفاده می‎شود و در اندازه‌های مختلف نیز وجود دارد.

قاشق مخصوص سس: از این قاشق برای سرو سس و خامه روی غذاهای مختلف استفاده می‌شود.

انواع چنگال و کاربرد  آن‌ها

انواع چنگالی که در سرویس‌های قاشق و چنگال وجود دارند به شرح زیر هستند:

چنگال غذا خوری: این چنگال‌ها معمولا در سفره‎های ایرانی برای غذاهای برنجی همراه با قاشق پلوخوری استفاده می‌شوند. چنگال های غذاخوری هر کدام چهار دندانه دارند و نسبت به چنگال‌های دیگری که در سرویس‌های قاشق و چنگال وجود دارند دارای اندازه بزرگتری هستند. وزن این چنگال‌ها با توجه به موادی که برای ساخت آن به کار رفته است، متفاوت می‌باشند. در برخی موارد چنگال‌هایی که برای غذاخوری در سرویس‌های خارجی قرار داده می‌شوند، اندازه بزرگ‌تری دارند. این چنگال‌ها به همراه کارد غذاخوری برای سرو انواع خوراک‌ها و سبزیجات کاربرد دارند.

چنگال کوکتل / صدف: این چنگال کوچک برای پیش غذاهای کوچکی مانند تکه‌های پنیر، زیتون و صدف مناسب است.

چنگال میوه خوری و شیرینی خوری: این چنگال‌ها اندازه کوچک‌تری نسبت به چنگال غذاخوری دارند و برای سرو شیرینی و انواع کیک یا میوه‌های اسلایس شده کار برد دارند. این چنگال‌ها در دهانه خود چهار یا سه برش دارند.

چنگال میوه خوری و شیرینی خوری

چنگال سالاد: این نوع چنگال از چنگال غذاخوری سنتی کوچک‌تر است و بیشتر اوقات برای خوردن سالادها و تکه‌های میوه به کار می‌رود.

چنگال ماهی: چنگال ماهی به همراه کارد مخصوص، برای خوردن ماهی کاربرد دارد.

چنگال حلزون: این نوع چنگال دو دندانه بلند دارد که کاربرد آن برای درآوردن گوشت داخل پوسته حلزون است.

انواع کارد در سرویس قاشق چنگال

کارد غذاخوری: این نوع کارد دارای نوک گرد و تیغه بلندتری نسبت به کارد کره است که برای برش غذاهای سفت مانند سبزیجات و گوشت‌های نرم به کار می‌رود که یکی از اجزای پرکاربرد ست‌های قاشق و چنگال میز غذاخوری است.

کارد کره: این چاقو دارای سرگرد با تیغه‌ای نه چندان تیز است که برای پخش کردن کره، مربا و سایر موادغذایی کاربرد دارد.

کاردک کره: کوچک‌ترین کارد در ست، کاردک کره است که دارای نوک گرد و تیغه تخت است و برای پخش کردن کره، ژله و روکش‌های دیگر به کار می‌رود.

کارد استیک: این نوع کارد یک چاقوی بزرگ دندانه‌دار که برای بریدن استیک به کار می‌رود. دسته این چاقو خوب و محکم در دست  جا می‌گیرد.

چاقوی مخصوص میوه: این کارد برای تکه کردن میوه‌ها استفاده می‌شود.

چاقوی مخصوص کیک: از این نوع  چاقو برای بریدن کیک تولد، سالگرد، عروسی و … استفاده می‌شود.

چاقوی مخصوص نان: برای جدا کردن تکه‌های مختلف نان و کوچک‌تر کردن تکه‌های بزرگ‌تر نان از این چاقو استفاده می‌شود.

 

اگر قصد خرید سرویس قاشق چنگالی را دارید که از کیفیت و اصالت آن خاطر جمع باشید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ساینه برای خرید آن اقدام کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن محصولات خریداری شده به دستتان برسد.

دیدگاه‌ها 0

*
*